Juhised õppetööks kevadsemestril

 

Vabariigi Valitsus kaotas 3. aprillist üleriigilise maskikandmise kohustuse, seega ei ole enam ülikooli hoonetes kaitsemaski kandmine kohustuslik. Meditsiiniteaduste valdkond soovitab oma õppehoonetes endiselt kanda maski. Kliinikumis jätkub õppetöö vastavalt sealsetele nõuetele. Julgustame tegema oma õppetöös vajalikke korraldusi selleks, et naasta võimalikult kiiresti tavapärasesse töörütmi: tulgem tagasi silmast-silma õppima ja töötama!

 

Palume planeerida sügissemestri valikained varakult!


Tulles vastu meditsiiniteaduste valdkonna üliõpilaskogu palvele ning vastavalt valdkonna nõukogus arutatule, palub dekanaat sügissemestri valikaineid planeerida varakult. Kõik valdkonnas sügisel loetavad valikained peavad olema registreerimiseks avatud hiljemalt 15. maiks ning nende toimumisajad ÕIS-i sisestatud hiljemalt 22. augustiks (nädal enne sügissemestri algust). Pärast 15. maid pole enam lubatud sügissemestri valikaineid avada.

 

Farmaatsia instituudis esitleti uut raamatut


23. märtsil esitleti farmaatsia instituudis farmatseutilise tehnoloogia tõlkeõpikut "Aultoni ravimiarendus. Ravimpreparaatide disain ja tootmine". Tegemist on tõlkega maailmakuulsa inglisekeelse õpiku "Aulton’s Pharmaceutics – The Design and Manufacture of Medicines" viiendast väljaandest. Loe lähemalt siit.

 

Algab uus veebikursus gümnasistidele


Valminud on keemiakursus gümnasistidele "Huvitav keemia", mille kursused algasid 4. aprillist ja viiakse läbi kaheksa nädala jooksul Sisu ja Moodle’i keskkonnas. Kord nädalas toimuvad õpilastega veebitunnid. Loe lähemalt siit.

 

Järgmisel nädalal külastab ülikooli hindamiskomisjon

 

Iga seitsme aasta tagant peab kõrgkool läbima välishindamise. Hindamiskülastus toimub 11.–14. aprillil. Ekspertidest koosnev hindamiskomisjon võtab arvesse juba valminud eneseanalüüsi, kogub hindamiskülastuse käigus veel teavet ja annab seejärel ülikoolile hinnangu. 14. aprillil kell 14 annab komisjon ülikooli aulas välishindamise kohta esmase tagasiside. Kohtumisele on oodatud kõik ülikooli töötajad ja üliõpilased. Loe lähemalt siit ja tutvu eneseanalüüsiga. Vaata ka akrediteerimiseks valminud meditsiiniteaduste valdkonda tutvustavat videot!

 

Seminar: kuidas oma teadustööd sotsiaalmeedias edukalt populariseerida?

 

Eesti Teadusagentuur ja Research in Estonia kutsuvad osalema Eesti tegevteadlastele suunatud seminaril "Kuidas oma teadustööd esitleda - sotsiaalmeedia ja populariseerimise seminar", mille viib läbi Tallinna Ülikooli osaluskultuuri professor Katrin Tiidenberg.

 

Seminar on kahes osas:

  • I osa - 25. aprillil kell 14-16:30 Tallinna Ülikooli TERRA majas, ruumis  T-209
  • II osa - 3. mail kell 14-17 Tallinna Ülikooli ASTRA majas, ruumis A-046

Seminaril osalemine on tasuta. Registreerumine kestab 20. aprillini ja kohtade arv on piiratud. Täpsem info siin.

 

Seminarid ärevuse juhtimisest ja väärtuskonfliktide lahendamisest

 

Lähiajal on tulemas mitmeid seminarid, mis aitavad praeguses tavapärasest pinevama fooniga olukorras head toonust hoida. Seminarid ärevuse juhtimisest, raskete tunnete ning väärtuskonfliktidega toimetulekust toimuvad nii eesti kui inglise keeles veebis ja klassiruumikoolitusena.

 

Algab doktorantide rahuloluküsitlus

 

Doktorantidel ja doktoriõppe eksternidel on alates 30. märtsist võimalus anda tagasisidet oma õpingute kohta. Vastamiseks saadetakse personaalne küsitluslink 30. märtsil ja küsitlus kestab 2. maini. Loe lähemalt siit.

 

Ülikool pakub töötajatele ja tudengitele veebi teel vaimse tervise esmaabi


28. märtsil alustas tööd vaimse tervise esmaabi liin, mis on mõeldud Tartu Ülikooli töötajatele ja üliõpilastele, kes vajavad psühholoogilist tuge seoses Ukrainas toimuva sõjaga. Loe lähemalt siseveebist.

 
 
 

Koolitused veebiõppest õppejõududele

 

Aprillis on taas võimalus oma veebis õpetamise oskusi arendada kahel veebikursusel.

  • 7. aprillil kella 1012 "Veebiseminari läbiviimine meditsiiniteadustes". Täpsem info siin.

  • 28. aprillil kella 1012 "Hindamine veebis". Loe lähemalt siit.

Uuri õpetamisoskuste arendamise kohta ka siit.

 

Avaneb taotlusvoor TÜ teadustaristu kaasajastamiseks

 

Sel aastal on esimest korda võimalik taotleda toetust TÜ teadustaristu fondist. Fondi eesmärk on toetada põhivarainvesteeringuid, et hoida valdkondade teadusaparatuur ja -taristu ajakohane. Toetust saavad taotleda kõigi valdkondade teadlased. Taristufondi taotlusvooru toetuse maht on miljon eurot. Loe lähemalt siit.

 

Meditsiiniteaduste valdkond on täielikult kolinud üle uude välisveebi

 

Kõik meditsiiniteaduste valdkonna instituudid on nüüd uues välisveebis. Tutvu lähemalt äsja avalikustatud bio- ja siirdemeditsiini instituudi ning peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi kodulehtedega.

 

Kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskuse koolitused aprillis

 

Kliinilise meditsiin instituudi täienduskeskus pakub aasta läbi põnevaid koolitusi. Aprillis on võimalik läbida koolitusi, "Parodondi haiguste ravi""Kaelavalu ja/või kä(t)evaluga patsiendi tõenduspõhine käsitlus" ning "Meeskonnatöös tekkivate konfliktide põhjused ja tagajärjed tervishoius". Tutvu kõikide täienduskeskuse koolitustega siin.

 

Tööpakkumised meditsiiniteaduste valdkonnas

 

  • Kliinilise meditsiini instituut otsib sünnitusabi ja günekoloogia assistenti. Kandideerimise tähtaeg on 2. mai. Lisateave siin.
  • Kliinilise meditsiini instituut otsib dermatoloogia teadurit. Kandideerimise tähtaeg on 2. mai. Lisateave siin.
  • Meditsiiniteaduste valdkonna dekanaat otsib residentuuri ja praktika koordinaatorit. Tähtaeg on 14. aprill. Lisateave on siin.
 

Kuue samba taga: millest tulevad hambaravi rahastamise erisused?

 

Millest tulevad hambaravi rahastamise erisused ja mida soovitavad nii arstid kui teadlased? Juhatusi jagab stomatoloogiaprofessor ning hambaarstide liidu asepresident Mare Saag. Saadet juhib Madis Ligi. Kuula saadet siit.

 

Värske teadus: rahulolu töökeskkonnaga, Parkinsoni-haigete teraapia, keele känkimine ja taimede põuastress

 

Viimases "Värske Teaduse" rubriigis tutvustatakse uusi teadusartikleid, meditsiiniteaduste valdkonnas uuriti füsioteraapia mõju Parkinsoni tõvele. Loe lähemalt siit

 

EAÜS+1 gala ootab osalejaid

 

Eelmisel aastal möödus 30 aastat suurima arstitudengeid ühendava seltsi asutamisest.  Sel puhul peetakse 23. aprillil ERM-is Eesti Arstiteaduse Üliõpilaste Seltsi gala. Loe lähemalt siit.

 
 
 

Doktoritööde kaitsmised

 

04.05.2022 kell 14 Rasmus Pind "Sisemise treeningkoormuse kvantifitseerimine ja selle praktiline rakendamine treeningul", Tartu Ülikooli senati saal

06.05 kell 14 Hanna Kalajas-Tilga "„Eesti kooliõpilaste kehalise aktiivsuse muutuste prognoosimine kasutades trans-kontekstilist motivatsioonimudelit“"

 

10.06.2022 kell 13 Hindrek Teder "Rasedatele mõeldud mitte-invasiivse sünnieelse testi arendamine Eestis"
Ravila 19-1006

 

14.06.2022 kell 14 Jana Tuusov "Alkoholist, psühhotroopsetest ja muudest ainetest põhjustatud surmad Eestis: kohtuarstlikel lahangutel põhinev tõendus"

Ravila 19-1006

 
 
 

Toimumas

  • 07.04 toimub konverents "Järgmine peatükk patsiendihooles: patsiendikeskne lähenemine ja digitaalne innovatsioon tervishoius". Loe lähemalt siit.
  • 12.04 annab seireuuring ülevaate viiruseolukorrast. Loe lähemalt siit.
  • 11.-14.04 toimub Tartu Ülikooli välishindamine. Loe lähemalt siit.
  • 23.04 on EAÜS+1 gala. Loe lähemalt siit.
  • 28.02-04.04 on Tartu Ülikoolis vaimse tervise vitamiinikuur. Loe lähemalt siit.
  • 28.-29.04 toimub konverents Hybrid One Health Estonia Meeting - Estonian University of Life Sciences". Loe lähemalt siit
  • Ülikool pikendab Zoomi litsentse, nii et ka 2022. aastal on töötajatel ja üliõpilastel võimalus Zoomi keskkonda tasuta kasutada. Loe lähemalt siseveebist

 
 
 

Meditsiiniteaduste valdkonna infokirja saavad kõik valdkonna lepingulised töötajad. Kui soovid oma teavet valdkonnas levitada, kirjuta medinfokiri@ut.ee. Infokirja toimetavad valdkonna kommunikatsioonispetsialistid Alice Lokk ja Mari-Liis Timmotalo.